26 augustus 2019 - 11:40 - Marokko
De staatsdienst voor water en bossen heeft vanwege de media aandacht voor de zaak een onderzoek gestart naar de slachting van 1500 vogels door khaliji-toeristen uit het Midden-Oosten.
Het groepje toeristen was in Marokko voor de jacht. Ze waren in de regio van Marrakech door een gespecialiseerd reisagentschap uitgenodigd en schoten er 1490 vogels neer, waarvan een meerderheid oosterse tortels.
De Nationale vereniging voor jacht en duurzame ontwikkeling had de zaak naar buiten gebracht. De toeristen wilden de vogels naar hun land smokkelen.
Een commissie werd door de staatsdienst voor water en bossen opgericht in samenwerking met de douane en de plaatselijke autoriteiten. De commissie zal onderzoek doen naar de slachtpartij en de verantwoordelijken moeten identificeren.
Na het onderzoek zal een rapport aan de staatsdienst worden gepresenteerd en zullen de nodige maatregelen worden getroffen tegen zowel de verantwoordelijken als de toeristen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko