26 augustus 2019 - 11:40 - Marokko
De staatsdienst voor water en bossen heeft vanwege de media aandacht voor de zaak een onderzoek gestart naar de slachting van 1500 vogels door khaliji-toeristen uit het Midden-Oosten.
Het groepje toeristen was in Marokko voor de jacht. Ze waren in de regio van Marrakech door een gespecialiseerd reisagentschap uitgenodigd en schoten er 1490 vogels neer, waarvan een meerderheid oosterse tortels.
De Nationale vereniging voor jacht en duurzame ontwikkeling had de zaak naar buiten gebracht. De toeristen wilden de vogels naar hun land smokkelen.
Een commissie werd door de staatsdienst voor water en bossen opgericht in samenwerking met de douane en de plaatselijke autoriteiten. De commissie zal onderzoek doen naar de slachtpartij en de verantwoordelijken moeten identificeren.
Na het onderzoek zal een rapport aan de staatsdienst worden gepresenteerd en zullen de nodige maatregelen worden getroffen tegen zowel de verantwoordelijken als de toeristen.
Lees meer
Een video van een "ecologisch bloedbad" werd in de afgelopen dagen massaal gedeeld in Marokko. Khaliji-toeristen uit het Midden-Oosten zouden 1500 vogels in de regio van...
De Marokkaanse douane heeft op de Mohammed V luchthaven in Casablanca een poging om 26 levende valken naar het buitenland te smokkelen verijdeld.
Een groot deel van het Achacha-Tassift bos in het noord-Marokkaanse Chefchaouen is door een brand verwoest.
De autoriteiten van Marrakech hebben de licentie ingetrokken van twee restaurants in de stad nadat via sociale media bekend werd dat beide instellingen tot 5000 dirham per...
Het noorden van Marokko trekt massaal toeristen aan. De regio is zeer populair bij buitenlandse maar ook bij lokale toeristen. Vooral Tetouan boekt succes.
Marokko behoort tot de meest geliefde bestemmingen van Algerijnse toeristen voor de zomervakantie, die lokaal toerisme niet aantrekkelijk vinden.
De autoriteiten hebben in Marrakech een onderzoek gestart naar de publicatie van een filmpje op sociale media van een seksfeestje in een zwembad in de stad.
Marokkanen hebben hun keuze gemaakt. Turkije is ongetwijfeld één van de favoriete bestemmingen van Marokkaanse vakantiegangers.
Marrakech staat vanwege de vele klachten van toeristen in de top 10 van bestemmingen in de wereld met het hoogste risico op voedselvergiftigingen.
Het ministerie van industrie en de Marokkaanse douane gaan gezamenlijke controles uitvoeren op de invoer van goedkope telefoonopladers, voornamelijk uit China.