1 februari 2023 - 14:00 - Marokko
De Koninklijke Strijdkrachten van Marokko zouden sinds kort over het Corsar raketafweersysteem van Oekraïense makelij beschikken.
De website Menadefense verwijst naar een foto van een Corsar-simulator op het Arab Forum for Defence and Armament en meldt dat Marokko beschikt over deze RK-3 Corsar, een licht en draagbaar raketafweersysteem dat stationaire en mobiele gepantserde doelen of puntdoelen zoals helikopters kan vernietigen.
Lees ook: Marokko heeft Oekraïens militair materieel ontvangen
Het wapen kan ook gepantserde voertuigen en bunkers vernietigen en zelfs M1A2 Abrams of Leopard 2A6’s binnendringen. De Corsar is uitgerust met een warmtebeeldsysteem dat zowel overdag als ’s nachts doelen kan raken. Het kan zowel gevormde-ladingskoppen (RK-3 K) als zeer explosieve fragmentatiekoppen (RK-3OF) afvuren. "Zo worden de tanks van buurlanden, Spanje of Algerije, vernietigd", verklaart Akram Kharief, een Algerijns journalist en defensiedeskundige.
Lees ook: Marokko onthult Israëlische WanderB drone
De Corsar is ontworpen door het Kievse staatsontwerpbureau "Luch", een van de grootste Oekraïense ontwikkelaars van onderdelen voor de defensie-industrie. Het is een verbeterde versie van de Oekraïense ATGM-serie (Skif, Stugna en Bar’er) met een bereik van 2,5 kilometer en een gewicht van 35 kilogram. Marokko bezit reeds enkele Stugna-raketten en een aantal ATGM’s zoals de Amerikaanse TOW, de Russische Kornet E en de Chinese HJ-8.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie