20 januari 2021 - 16:20 - Marokko
Marokko wil meer gebruik gaan maken van sneltesten. Nu de vaccinatiecampagne is uitgesteld omdat de vaccins er nog niet zijn, gaat het koninkrijk inzetten op deze vorm van testen.
In plaats van de PCR-testen waarbij er na 48 uur pas een uitslag is, wil de overheid meer gebruik maken van sneltesten om te zien of iemand besmet is met het coronavirus. Volgens Al Ahdath Al Maghribia kiest de overheid hiervoor omdat het goedkoper en sneller is dan gewoon testen.
Met een serologische test krijgt men binnen tien minuten al de uitslag. Ook de werkdruk van laboratoria zou hierdoor kunnen worden verminderd. De serologische test toont aan of er antistoffen tegen het nieuwe coronavirus in het bloed zitten.
In het koninkrijk zijn 49 medische centra die de testen kunnen uitvoeren. Deze zijn verspreid over de twaalf regio’s in het land. Op deze manier wil de overheid het virus sneller opsporen en tegenhouden. Mensen hoeven dan niet meer twee dagen te wachten voordat ze de uitslag hebben. De testen zullen gratis verkrijgbaar zijn in openbare ziekenhuizen, universiteitsziekenhuizen en medische centra.
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko