23 september 2023 - 16:00 - Marokko
Na de verslaggeving over de aardbeving in Marokko heeft de Nationale Raad voor de Pers (CNP) gerechtelijke stappen ondernomen tegen twee Franse kranten, Charlie Hebdo en Libération.
De CNP beschuldigt hen van "ethische tekortkomingen" en schendingen van journalistieke deontologie, na de Marokkaanse weigering om het Franse hulpaanbod te accepteren.
Lees ook: Marokko zet twee Franse journalisten land uit
De controverse werd aangewakkerd door de publicatie van een cartoon in Charlie Hebdo op 15 september. Deze tekening toont volgens de CNP een gebrek aan solidariteit met de slachtoffers van de aardbeving. Libération wordt bekritiseerd voor het publiceren van een getuigenis van een slachtoffer onder een titel die door de raad als misleidend wordt beschouwd: "Help ons, we sterven in stilte". De CNP heeft inconsistenties opgemerkt tussen de titel en de daadwerkelijke inhoud van het artikel.
Lees ook: Koning Mohammed VI negeert Franse president
De hevige aardbeving, met een kracht van 7 op de schaal van Richter, heeft bijna 3000 mensen het leven gekost en duizenden anderen verwond. Na deze tragedie heeft Marokko besloten de meeste internationale hulpaanbiedingen af te slaan, waarbij enkel die uit Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten werden geaccepteerd voor hulp bij reddingsoperaties.
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen