6 oktober 2021 - 12:50 - Marokko
Saïd Zaïdi, lid van het politbureau van de Partij voor Vooruitgang en Socialisme (PPS) en locoburgemeester van het kiesdistrict Benslimane, is op dinsdag 5 oktober gearresteerd op verdenking van corruptie. De politicus had 400.000 dirham in zijn bezit toen hij werd aangehouden.
Le360 bericht dat dit de zoveelste arrestatie is voor corruptie in verband met de verkiezingen van 8 september 2021 in Marokko. Volgens het medium werd Saïd Zaïdi, die ook gemeentevoorzitter van Cherrat is, gearresteerd nadat zijn slachtoffer, net na hem het geldbedrag te hebben overhandigd, de kliklijn tegen corruptie had gebeld.
Lees ook: Marokko: verkiezingskandidaat gearresteerd wegens corruptie (video)
Marokko levert al jaren strijd tegen corruptie, die volgens cijfers van het ministerie van Financiën, een miljardenverlies vertegenwoordigt voor het koninkrijk. Uit een onderzoek van de Nationale Autoriteit voor Integriteit, Preventie en Corruptiebestrijding (INPPLC) blijkt dat Marokko jaarlijks 5% van zijn BBP verliest door corruptie.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt