Kaïd in Casablanca opgepakt voor corruptie
De gerechtelijke politie heeft afgelopen maandag een onderzoek gestart naar een kaïd in de wijk Sidi Bernoussi in Casablanca.
26 maart 2020 - 13:00 - Marokko
Een kaïd heeft veel lof gekregen voor zijn optreden in de coronacrisis. De overheidsambtenaar begaf zich in een wijk waar veel migranten uit sub-Sahara Afrika wonen om hen gerust te stellen en bewust te maken van de maatregelen die werden getroffen tegen de epidemie.
Met een megafoon riep de kaïd de migranten op om thuis te blijven tijdens de noodtoestand en verklaarde dat de autoriteiten er ook voor hen waren.
"Beste Afrikaanse vrienden, jullie zijn allen welkom. Jullie zijn hier thuis (...) We zijn er om jullie te dienen. Welkom in jullie tweede Afrikaans land. Panikeer niet en blijf thuis.", riep de ambtenaar.
De migranten verwelkomden zijn uitspraken met applaus. De video van het voorbeeldig optreden van de kaïd werd op sociale media gedeeld en kreeg honderden positieve reacties. Marokkanen zijn zich ervan bewust dat een dergelijke sanitaire crisis ver van huis meemaken, extra moeilijk is.
Lees meer
De gerechtelijke politie heeft afgelopen maandag een onderzoek gestart naar een kaïd in de wijk Sidi Bernoussi in Casablanca.
Een kaïd die in zijn wijk patrouilleerde om de noodtoestand te doen naleven, werd eind vorige week door vier verdachten aangevallen en bekogeld.
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft een onderzoek gestart naar de overheidsagent die werd gefilmd terwijl hij klappen uitdeelde aan jongeren die buiten waren...
Een team van de publieke televisiezender Al-Amazighia is door een kaïd in Tifelt, op een vijftigtal kilometers van Rabat, aangevallen en mishandeld.
De Marokkaanse kustwacht heeft afgelopen vrijdag 21 migranten op zee gered, waaronder vier vrouwen.