14 december 2021 - 11:20 - Economie
Vanaf 2022 zal de Marokkaanse regering haar belofte nakomen om ouderen een vergoeding van 400 dirham toe te kennen en jongeren een inkomen te geven van 2000 dirham, in ruil voor werk en diensten.
De Marokkaanse regering kondigt aan dat haar financiële steunprogramma realiteit wordt en preciseert dat de maatregel, waarin de begrotingswet 2022 voorziet, bedoeld is om de armoede het hoofd te bieden. Er zal steun worden verleend aan ouderen en werklozen die door de coronacrisis werden getroffen.
Lees ook: Zeven op tien jonge Marokkanen willen naar Europa emigreren
In zijn toespraak tijdens het programma "Ontmoeting met de pers", kondigde minister Nizar Baraka van Infrastructuur en Water aan, dat dit deel uitmaakt van het Forsa-programma (kans) dat voorziet in de toekenning van 50.000 gegarandeerde kredieten zonder voorafgaande voorwaarden, voor haalbaarheidsstudies de projecten van jongeren.
Lees ook: Marokkaanse jeugd houdt van Marokko maar droomt van een toekomst in het buitenland
In dezelfde geest heeft de regering ook besloten om de begroting van het Compensatiefonds te verhogen en heeft zij de douanerechten op de invoer van tarwe geschrapt om de prijsstabiliteit te handhaven, zegt de minister.
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven