25 augustus 2021 - 12:00 - Economie
De betrekkingen tussen Marokko en Israël worden steeds beter. Beide landen hebben nu besloten om samen te werken aan projecten voor de productie van vaccins tegen Covid-19.
Israël gaat Marokko helpen in de productie van vaccins. Dit besluit volgt op de overeenkomst die door Rabat werd ondertekend met het Chinees laboratorium Sinopharm en het Zweedse laboratorium Recipharm, dat het Moderna vaccin produceert.
Lees ook: Marokko: productie Sinopharm-vaccins begint eind 2021
Maghreb Intelligence vernam van welingelichte bronnen dat Israël aan de bouw werkt van nieuwe lokalen op het terrein van het Institut Pasteur in Casablanca. Deze nieuwe lokalen zullen gebruikt worden om alle in Marokko geproduceerde vaccins te bewaren tot ze worden gedistribueerd, zowel in het koninkrijk als in het buitenland.
Vaccins die in Marokko worden geproduceerd door openbare en privé-instellingen (met inbegrip van buitenlandse investeerders), zullen door het Institut Pasteur moeten worden goedgekeurd. "Ze hebben een solide ervaring en dit zal een geweldig bewijs zijn van de samenwerking tussen Marokko en Israël", zeggen dezelfde bronnen.
Lees ook: Koning Mohammed VI geeft groen licht voor Marokkaanse vaccinproductie
Met de hulp van internationale partners en de Marokkaanse groep Sothema, zal Marokko maandelijks 5 miljoen coronavaccins produceren. Dit aantal zal geleidelijk aan toenemen.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje