16 november 2024 - 18:00 - Marokko
Vanwege de hoge prijzen voor rood vlees in Marokko, staat de overheid de import van vlees uit andere landen toe. Regeringsspreker Mustapha Baitas heeft donderdag tijdens een persconferentie na de ministerraad bekendgemaakt dat Marokko tot het einde van het jaar 20.000 ton rood vlees zal importeren, zowel vers als bevroren.
Over de precieze cijfers zei de woordvoerder dat hij volgende week meer details over de importsituatie zal hebben. "Tot nu toe is de import van 10.000 ton rood vlees verwerkt", aldus Baitas. Hij specificeerde niet uit welke landen het vlees wordt geïmporteerd en ging ook niet in op de vraag of het om "halal" en "kosjer" vlees gaat, geschikt voor zowel moslims als joden. "Uiteraard wordt dit rode vlees niet door zomaar iemand geïmporteerd", benadrukte hij wel. Importeurs moeten voldoen aan specificaties met precieze eisen.
Lees ook: Marokko schrapt importheffingen op olie en vlees
Afgelopen dinsdag bezocht een groep van elf Spaanse vleesbedrijven en Spaanse overheidsvertegenwoordigers Marokko om met de Kamer van Koophandel van Rabat-Salé-Kenitra en in de regio Tanger te praten over samenwerkings- en exportmogelijkheden naar Marokko. José Friguls, voorzitter van de Spaanse vleesproducentenvereniging Anfric, onthulde dat de Marokkaanse regering Spaanse exporteurs heeft gefaciliteerd, met name op het gebied van douanerechten.
Lees ook: Marokko geeft groen licht voor import Spaans vlees
De regering kiest voor de import van rood vlees vanwege de aanhoudende droogte die de vleesproductie heeft getroffen, ondanks dat Marokko tot nu toe zelfvoorzienend was. De crisis is vooral voelbaar in de portemonnee van de Marokkanen, die de prijzen van dit basisvoedingsmiddel hebben zien stijgen tot 130 dirham per kilo. Ook de prijzen van gevogelte en vis zijn gestegen.
Politieraids in shishalounges Tanger, meerdere arrestaties
Zorgdrama in Marokko: vrouw en baby sterven op weg naar ziekenhuis
Cafés Marokko slaan terug na kritiek: "We zijn de vijand niet"
Marokkaan opnieuw berecht voor moord in België, beschuldigt eigen advocaten
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Diplomatieke rel na "blunder" met Algerijns volkslied in Marokko
Politieraids in shishalounges Tanger, meerdere arrestaties
Zorgdrama in Marokko: vrouw en baby sterven op weg naar ziekenhuis
Cafés Marokko slaan terug na kritiek: "We zijn de vijand niet"
Diplomatieke rel na "blunder" met Algerijns volkslied in Marokko
Othman Benjelloun terug als rijkste man van Marokko
Mega-fraude in Marokko: onderzoek naar politici
Marokkaanse politie pakt eigen senior medewerker op voor corruptie`
Prins Moulay Hicham pleit voor breuk met Israël