Opnieuw Marokkaan van terrorisme verdacht in Spanje
In Terrassa in het noorden van Spanje is dinsdag een Marokkaanse man gearresteerd voor apologie van het terrorisme.
16 november 2017 - 20:10 - Marokko
Marokko behoort tot de landen waar het terrorisme het minst impact heeft. Dat blijkt uit de nieuwe Global Terrorism Index 2017.
De ranking werd dinsdag door het Institute for Economics and Peace gepubliceerd. Marokko staat dit jaar op de 122e plaats van 163 landen, wetend dat hoe hoger men in de ranking staat, hoe lager de impact van het terrorisme. Het koninkrijk stond vorig jaar nog op de 95e plaats en wint dus 27 plekken in de nieuwe lijst.
Om de ranglijst op te stellen werd gekeken naar het aantal terroristische incidenten in een jaar tijd, het aantal doden en gewonden door terroristische aanslagen en de materiële schade die daarbij werd veroorzaakt.
Volgens het onderzoek zijn Irak, Afghanistan, Nigeria, Syrië, Pakistan, Jemen, Somalië, India en Turkije het meest door terrorisme geraakt. In 2016 kwamen 25.673 mensen om bij terroristische aanslagen. Het terrorisme kostte tevens 84 miljard dollar in dezelfde periode.
Lees meer
In Terrassa in het noorden van Spanje is dinsdag een Marokkaanse man gearresteerd voor apologie van het terrorisme.
Drie vrouwen die werden vervolgd voor terrorisme zijn deze week tot celstraffen van maximaal 5 jaar veroordeeld door de antiterrorismerechtbank van Salé.
Abdelhak Khiame, baas van de de BCIJ, heeft opnieuw de onbestaande samenwerking met Algerije in de strijd tegen het terrorisme gehekeld.
De criminele kamer bij de anti terrorisme rechtbank van Salé in Marokko heeft donderdag meerdere terreurverdachten tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.
De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag meerdere verdachten tot 6 à 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terrorisme.