Marokko: tot 12 jaar celstraf in terrorismezaak
Het hof van beroep in Salé heeft vrijdag tien verdachten tot gevangenisstraffen van 4 tot 12 jaar veroordeeld voor terrorisme.
9 juni 2018 - 18:20 - Marokko
De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag meerdere verdachten tot 6 à 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terrorisme.
Twee verdachten werden tot 20 jaar cel veroordeeld, zeven anderen tot 15 jaar en nog twee anderen tot 6 jaar. Allen werden vervolgd voor het oprichten van een criminele bende om terroristische aanslagen te plegen en de openbare orde te verstoren, apologie van het terrorisme en van terroristische organisaties.
Volgens persagentschap MAP werden de verdachten in januari 2017 door de BCIJ in Tanger en Meknes gearresteerd.
De verdachten planden terroristische aanslagen in het land. Tijdens huiszoekingen werden wapens en elektronisch materieel in beslag genomen.
Lees meer
Het hof van beroep in Salé heeft vrijdag tien verdachten tot gevangenisstraffen van 4 tot 12 jaar veroordeeld voor terrorisme.
De rechtbank van eerste aanleg in Nador heeft eerder deze week negen leden van een drugsbende veroordeeld tot gevangenisstraffen.
Teams van de BCIJ hebben maandagochtend in verschillende Marokkaanse steden vier verdachten gearresteerd voor terrorisme.
De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag van twee tot zes jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen negentien terreurverdachten.
Vier mensen verdacht van samenwerking met de terroristische organisatie Daesh zijn maandagochtend door leden van de BCIJ in Marokko gearresteerd.