3 juni 2021 - 12:00 - Marokko
Op dinsdag 1 juni heeft het ministerie van Habous en Islamitische Zaken een stappenplan gepresenteerd voor de heropening van de moskeeën in Marokko. De heropening zal tussen 8 juni en 20 juli 2021 in verschillende fasen worden uitgevoerd.
In opdracht van Koning Mohammed VI heeft het ministerie van Habous en Islamitische Zaken een tijdsschema vastgesteld voor de heropening van de moskeeën in het koninkrijk. In de verklaring van afgelopen dinsdag bericht het ministerie dat de heropening in vier fasen wordt uitgevoerd, meldt persbureau MAP.
Op dinsdag 8 juni zullen eerst de 12.000 grote moskeeën in Marokko hun deuren weer openen. Zowel op 22 juni als 6 juli wordt een groep van 9000 kleinere moskeeën weer opengesteld voor gelovigen. De laatste groep van 10.000 gebedshuizen mag vanaf 20 juli weer gelovigen ontvangen voor het gebed.
Volgens de verklaring zullen de lokale overheden in samenwerking met het ministerie van Habous en Islamitische Zaken de operatie om de moskeeën te heropenen gaan uitvoeren.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht