25 juli 2019 - 15:50 - Marokko
De Marokkaanse grenspolitie heeft enkele dagen geleden twee verdachten gearresteerd tegen wie een internationaal arrestatiebevel was uitgevaardigd.
Beide arrestanten worden ervan verdachten aan het hoofd te staan van een criminele organisatie in Spanje, gespecialiseerd in het witwassen van geld.
Het geld afkomstig van criminele activiteiten werd in Marokko in vastgoedprojecten of luxe wagens geïnvesteerd. De organisatie zou in de afgelopen maanden in het noorden van het land onder meer een paleis, een jacht, meerdere woningen en café’s hebben gekocht.
Al Massae bericht dat de organisatie ook samenwerkte met eigenaren van bedrijven die bijna failliet waren. Ze maakten fictieve rekeningen in ruil voor een financiële vergoeding.
Het onderzoek gebeurde in samenwerking met de Spaanse autoriteiten. De verdachten hebben beide de Spaanse en de Marokkaanse nationaliteit. Meerdere Spaanse en Turkse onderdanen zouden eveneens bij de fraude betrokken zijn. Het onderzoek loopt nog.
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges