Marokkaans bier ’Casablanca’ krijgt nieuwe look
Het Marokkaans bier ’Casablanca’ krijgt in 2014 een volledig nieuw look en het nieuwe motto: "Betreedt de legende".
25 maart 2015 - 11:37 - Economie
Een groot aantal voedingsmiddelen, waaronder bier, mogen niet meer in Marokko worden ingevoerd en verkocht. Dat heeft de staatsdienst voor voedselveiligheid en voedselkwaliteit ONSSA besloten.
Tientallen containers werden tegengehouden door de douanediensten vanwege een etiketteringsprobleem. De ONSSA eist dat standaard informatie zoals de naam en adres van de importeur worden vermeld, wat leidde tot de inbeslagneming van de goederen.
Bierimporteurs zeggen niet aan de nieuwe normen te kunnen voldoen. Voor flessen bier is het geen probleem, etiketten kunnen gewoon op de flessen worden geplakt. Maar voor blikjes is een duur toestel nodig om de gevraagde informaties te drukken. Bierleveranciers weigeren het materieel te kopen omdat de hoeveelheid bier die in Marokko wordt ingevoerd te laag is.
De ONSSA vindt de uitleg niet overtuigend. De maatregel is namelijk al sinds 2007 van kracht. Leveranciers en importeurs van bier hebben dus 8 jaar de tijd gehad om zich voor te bereiden.
Vorig jaar verbruikten Marokkanen 780.000 hectoliter bier, waarvan 30.000 hectoliter werd geïmporteerd door een twintigtal bedrijven.
Lees meer
Het Marokkaans bier ’Casablanca’ krijgt in 2014 een volledig nieuw look en het nieuwe motto: "Betreedt de legende".
De verkoop van alcohol in Marokko is jaarlijks goed voor ruim 1 miljard dirham in de staatskas. Dat schrijft de Marokkaanse krant L’Economiste in een lang artikel over de...
Een Raadslid van de MP-partij werd eerder deze week in Khenifra betrapt met honderden flessen whisky, wijn, wodka en bier in zijn auto.
Marokkaans bier doet het steeds beter in het buitenland en voornamelijk in Spanje waar een bekend winkelketen heeft besloten om twee Marokkaanse biermerken te commercialiseren.
Mahia, bekende Marokkaanse sterke drank, blijft goed scoren ondanks een algemene daling van de alcoholverkoop in het land.