Zoeken

Marokko: belastingambtenaar verduistert 39 miljoen dirham

- Economie

Geschreven door Said A.

Het parket in Rabat heeft een onderzoek bevolen naar een belastingambtenaar die samen met een medeplichtige miljoenen dirhams van de belastingdienst zou hebben gestolen.

Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN is de hoofdverdachte een ontvanger van de belastingdienst.

De ambtenaar stortte het verduisterd geld op een rekening van het schermbedrijf van zijn medeplichtige. Hij rechtvaardigde de stortingen als teveel betaalde belastingen op bedrijven. De twee zouden op die manier ruim 39 miljoen dirham hebben verduisterd.

Met het geld werd vervolgens vastgoed gekocht. De autoriteiten stellen het merendeel van het verduisterd bedrag te hebben teruggevorderd, met name door de inbeslagneming van de vastgoedeigendommen en andere aankopen zoals auto’s.

De twee verdachten werden gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen. Het onderzoek loopt nog.

Lees meer

Marokko: miljoenen aan publiek geld verduisterd in Khouribga

De autoriteiten van de gemeente Lougfaf in de regio van Khouribga worden van de verduistering van miljoenen dirhams verdacht.

Marokko: 12 miljoen dirham van Dar As-Sikkah verdwenen

Tijdens een geldtransfer van Dar As-Sikkah naar de Centrale Bank in Tetouan zou 12 miljoen dirham op een raadselachtige manier zijn verdwenen.

Voormalige speler WAC Casablanca is nu drugsdealer

De zaak tegen een voormalige speler van Wydad Casablanca is deze week begonnen in de Marokkaanse metropool. De oud-voetballer wordt verdacht van cocaïnesmokkel.

Dit zijn de komende aankopen van het Marokkaans leger

Het Marokkaans leger heeft vier nieuwe aanbestedingen uitgeschreven voor de aankoop van ruim 100 miljoen dirham aan materiaal.

Hekserij en djinns: oplichting van 1,3 miljoen in Marokko

In Rabat zijn enkele dagen geleden drie verdachten gearresteerd voor oplichting. Ze zouden een handelaar voor ruim 1,3 miljoen dirham hebben opgelicht door hem djinn-verhalen te...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team