Marokko: miljoenen aan publiek geld verduisterd in Khouribga
De autoriteiten van de gemeente Lougfaf in de regio van Khouribga worden van de verduistering van miljoenen dirhams verdacht.
- Economie
Het parket in Rabat heeft een onderzoek bevolen naar een belastingambtenaar die samen met een medeplichtige miljoenen dirhams van de belastingdienst zou hebben gestolen.
Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN is de hoofdverdachte een ontvanger van de belastingdienst.
De ambtenaar stortte het verduisterd geld op een rekening van het schermbedrijf van zijn medeplichtige. Hij rechtvaardigde de stortingen als teveel betaalde belastingen op bedrijven. De twee zouden op die manier ruim 39 miljoen dirham hebben verduisterd.
Met het geld werd vervolgens vastgoed gekocht. De autoriteiten stellen het merendeel van het verduisterd bedrag te hebben teruggevorderd, met name door de inbeslagneming van de vastgoedeigendommen en andere aankopen zoals auto’s.
De twee verdachten werden gearresteerd en in voorlopige hechtenis genomen. Het onderzoek loopt nog.
Lees meer
De autoriteiten van de gemeente Lougfaf in de regio van Khouribga worden van de verduistering van miljoenen dirhams verdacht.
Tijdens een geldtransfer van Dar As-Sikkah naar de Centrale Bank in Tetouan zou 12 miljoen dirham op een raadselachtige manier zijn verdwenen.
De zaak tegen een voormalige speler van Wydad Casablanca is deze week begonnen in de Marokkaanse metropool. De oud-voetballer wordt verdacht van cocaïnesmokkel.
Het Marokkaans leger heeft vier nieuwe aanbestedingen uitgeschreven voor de aankoop van ruim 100 miljoen dirham aan materiaal.
In Rabat zijn enkele dagen geleden drie verdachten gearresteerd voor oplichting. Ze zouden een handelaar voor ruim 1,3 miljoen dirham hebben opgelicht door hem djinn-verhalen te...