2 januari 2022 - 12:00 - Economie
Marokko heeft in 2021 ongeveer 21 miljard dirham uitgegeven aan projecten voor het beheer van huishoudelijk afval en de bestrijding van vervuiling.
Volgens de minister van Energietransitie en Duurzame Ontwikkeling, Leila Benali, maken deze projecten deel uit van het Nationaal Programma voor het beheer van huishoudelijk afval (PNDM). Zij wijst erop dat er in de sector van het afvalbeheer een belangrijke ontwikkeling heeft plaatsgevonden, maar dat er nog veel moet worden gedaan. Met name op het gebied van ongereguleerde stortplaatsen, meldt MAP.
Het ministerie heeft verschillende programma’s gelanceerd voor herstel van het milieu, behoud van natuurlijke hulpbronnen en bestrijding van verontreiniging.
Lees ook: Nederlands bedrijf wil plastic afval recyclen in Marokko
Benali stelt dat haar ministerie ongeveer 47 miljoen dirham heeft uitgegeven om haalbaarheidsstudies voor afvalprojecten uit te voeren, aanbestedingen voor stortplaatsen op te stellen, afval professioneel te herbeoordelen en ongereguleerde stortplaatsen te sluiten. Dit maakt deel uit van een programma om steun, advies en technische bijstand te verlenen aan plaatselijke besturen.
Lees ook: Marokko: afval op straat gooien kost vanaf nu 10.000 dirham
De doelstellingen van het PNDM zijn onder meer het verhogen van het percentage professionele afval, het voorzien van alle steden van gecontroleerde stortplaatsen, het saneren van ongecontroleerde stortplaatsen en het professionaliseren van de sector, zo werd benadrukt.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko