3 juni 2016 - 16:30 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten hebben een condoleance ceremonie voor de op dinsdag overleden Polisario leider Mohamed Abdelaziz in Laayoune en Smara verboden.
Volgens Alyaoum24 hadden de broers van Mohamed Abdelaziz woensdagavond in Laayoune een tent laten opzetten in de wijk waar hij woonde om de condoleances van familie en vrienden in ontvangst te nemen. Slechts enkele minuten na het begin van de plechtigheid lieten de autoriteiten de tent weghalen.
In Smara hebben de autoriteiten ook een groepje separatisten die het overlijden van de Polisario-leider publiek wilden aankondigen laten uiteendrijven.
De autoriteiten hebben daarentegen donderdagavond toestemming gegeven aan de vader van Mohamed Abdelaziz om een begrafenisplechtigheid in de regio van Kasba Tadla te organiseren. Ambtenaren hielpen de familie zelfs de tenten op te zetten.
Mohamed Abdelaziz wordt zaterdag in Bir Lahlou begraven. Zijn overlijden wordt door Marokko als een non-event beschouwd. In Algerije daarentegen werden acht dagen rouw afgekondigd.
Lees meer
Marokko heeft eindelijk officieel gereageerd op het overlijden van Polisario-leider Mohamed Abdelaziz. Deze reactie werd sinds woensdag met ongeduld verwacht.
Mohamed Abdelaziz, leider van de Polisario beweging voor de onafhankelijkheid van de Sahara, is dinsdag op 69-jarige leeftijd overleden.
Mohamed Abdelaziz, leider van de Polisario-beweging, heeft in een brief aan de Verenigde Naties opnieuw over de mogelijkheid van een gewapend conflict met Marokko gesproken.
Mohamed Abdelaziz, secretaris-generaal van de Polisario, beweging voor de onafhankelijkheid van de Sahara, werd door een onderzoekcentrum in Marokko uitgenodigd voor een...
De Marokkaanse politie heeft de geruchten over de ontvoering van Abdou Chougrani, leider van sjiitische organisatie Al Rissalioun al Taqadoumiyoun, ontkend.
Mohamed Ali is dood. De bokslegende leed al jaren aan de ziekte van Parkinson. Hij overleed vandaag op 74-jarige leeftijd.
De secretaris-generaal van de Verenigde Naties heeft in een brief aan Polisario-baas Mohamed Abdelaziz zijn « sterke emoties » geuit na zijn bezoek van afgelopen maart aan Tindouf.
Generaal Bouchaib Arroub, inspecteur generaal van het Marokkaans leger, is donderdag op 80-jarige leeftijd in Rabat overleden.
Algerije wordt er opnieuw van beschuldigd druk uit te oefenen op de leiders van de Polisario beweging zodat er geen onderhandelingen met Marokko komen.
Als gevolg van de spanningen tussen Marokko en de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Ban Ki-moon over de Sahara hebben de leiders van het Polisario besloten hun leger...