16 april 2016 - 17:15 - Marokko
Mohamed Abdelaziz, leider van de Polisario-beweging, heeft in een brief aan de Verenigde Naties opnieuw over de mogelijkheid van een gewapend conflict met Marokko gesproken.
Volgens Mohamed Abdelaziz moeten de Verenigde Naties meet druk uitoefenen op Marokko zodat de VN-vredesmissie Minurso in de Sahara zijn werk kan hervatten.
Doen de Verenigde Naties dat niet dan zal « het Sahrawi volk gedwongen zijn zijn rechten door alle mogelijke middelen te verdedigen, een gewapend conflict inbegrepen ».
De brief van Mohamed Abdelaziz volgt op de ruzie tussen Marokko en de secretaris generaal van de VN. Ban Ki-moon noemde tijdens een bezoek aan Algerije en de kampen van Tindouf, de aanwezigheid van Marokko in de Sahara een « bezetting ». Marokko had toen woedend gereageerd en zijn deelname aan de Minurso-vredesmissie aanzienlijk verminderd.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd