Politie valt meerdere woningen binnen in Marrakech
De politie is in Marrakech meerdere woningen binnengevallen die aan buitenlanders worden verhuurd.
- Marokko
De Marokkaanse politie heeft een onderzoek gestart naar meerdere bedrijfsleiders verdacht van het witwassen van drugsgeld.
Volgens Le360 zorgen de winsten van sommige bedrijven voor vragen bij de autoriteiten. Alle verdachte bedrijven zijn gespecialiseerd in de import en de export van goederen of in de vastgoedsector in Tanger, Nador en Casablanca.
Een onderzoek werd als gevolg gestart. De autoriteiten vermoeden dat het om schermbedrijven gaat gebruikt voor het witwassen van geld afkomstig uit de internationale drugshandel. De organisatie zou vanuit Marokko en het zuiden van Spanje werken.
Een van deze bedrijven behaalde bijvoorbeeld een omzet van 875 miljoen met een kapitaal van slechts 10 miljoen dirham. De politie doet verdere onderzoek. Er vonden nog geen arrestaties plaats.
Lees meer
De politie is in Marrakech meerdere woningen binnengevallen die aan buitenlanders worden verhuurd.
Nabil El Karoui, journalist en presidentskandidaat in Tunesië, mag zijn land niet verlaten. Hij wordt vervolgd voor het witwassen van geld in Marokko en drie andere landen.
De Marokkaanse grenspolitie heeft enkele dagen geleden twee verdachten gearresteerd tegen wie een internationaal arrestatiebevel was uitgevaardigd.
Vijf verdachten zijn afgelopen vrijdag in Tanger gearresteerd voor internationale drugshandel. Dat bericht de nationale veiligheidsdienst DGSN in een verklaring.
Marokko heeft in de afgelopen jaren de strijd tegen het witwassen van geld afkomstig van de drugshandel of andere criminele activiteiten geïntensiveerd.