Zoeken

Marokko krijgt automatisch gegevens over bankrekeningen in het buitenland

5 december 2019 - 14:30 - Economie

Geschreven door Fouad Badel

De Marokkaanse belastingdienst DGI wil een einde maken aan kapitaalvlucht en zal vanaf de 1e september 2021 systematisch informatie ontvangen van bankrekeningen die door in Marokko wonende Marokkanen in het buitenland worden geopend.

In een verklaring laat de dienst weten dat alle bankrekeningen, inkomsten en investeringen in landen die de overeenkomst over automatische uitwisseling van bankgegevens hebben ondertekend, bij de Marokkaanse autoriteiten zullen worden gemeld. Deze controles zullen ook worden uitgevoerd op bedrijven en begunstigden van deze bedrijven, aldus de DGI.

Banken en verzekeringen moeten klanten die niet in het land verblijven identificeren. Vanaf 1 september 2021 zullen de naam, voornaam, paspoortnummer, adres- en telefonische gegevens, banknummer en saldo, ontvangen rente, verkoopopbrengsten en andere informatie systematisch met de landen die het verdrag hebben ondertekend worden gedeeld.

Nieuw is dat ook alle landen van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) systematisch gegevens zullen doorspelen aan de Marokkaanse belanstingdienst.

Lees meer

Geldoverdrachten naar Marokko worden moeilijker

Bank Al Magrib heeft nieuwe maatregelen ingevoerd om geldoverdrachten vanuit het buitenland naar Marokko beter te controleren.

Marokko: Turken hebben meubelmarkt in handen

Dankzij de vrijhandelsovereenkomst die in 2006 door Marokko en Turkije werd gesloten, kiezen steeds meer Turkse bedrijven ervoor om franchises in het koninkrijk te openen.

Turkse supermarkten BIM niet meer welkom in Marokko

De opening van Turkse BIM-supermarkten in Marokko zou systematisch leiden tot de sluiting van een zestigtal kleine handels in dezelfde wijk. Dat blijkt uit gegevens van het...

Ruim 20.000 Marokkanen in het buitenland aangeworven in 2019

Sinds het begin van het jaar vertrokken 22.000 Marokkanen naar het buitenland met een werkcontract. Dat blijkt uit gegevens van het Marokkaans arbeidsbureau Anapec.

Marokko: sterke daling directe buitenlandse investeringen

De directe buitenlandse investeringen zijn in de loop van 2019 in Marokko met 46,8 procent gedaald, van 34,16 miljard naar iets minder dan 18 miljard dirham.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team