29 november 2020 - 12:20 - Economie
Banken zullen steeds minder geld lenen aan Marokkaanse huishoudens. Na de observatie van een duidelijke temporisatie in het aflossingspercentage, verscherpen ze de voorwaarden voor kredietverlening.
De banken merkten in juli op dat er mobiliteit kwam na de versoepeling van de maatregelen en de geleidelijke hervatting van de activiteiten. Maar in augustus nam deze toename weer af omwille van het hoge aantal besmettingen. Zo is de vraag van huishoudens de afgelopen maanden gedaald, omdat huishoudens gedwongen zijn om hun budget beter na te leven en zich te beperken tot noodzakelijke uitgaven. Ze voelen ook de behoefte om te sparen om eventuele problemen in een onzekere toekomst het hoofd te bieden, meldt La Vie éco.
Banken vrezen ook de toename van het aantal wanbetalingen en verstrekken daarom geen leningen meer aan klanten met een zogenaamd laag profiel. Ze observeren een duidelijk zichtbare verslechtering van de financiële situatie van kredietnemers en een stijging met ongeveer 15,5% in augustus, van leningen met een hoog risico op wanbetaling. Volgens sommige professionals zullen deze aantallen verder stijgen aan het einde van dit jaar, zonder zicht op enige verbetering in 2021.
Om nadelige gevolgen te beperken, zullen bankinstellingen nieuwe aanvragen van geval tot geval te bekijken. Ze gaan ook de leningen van klanten in moeilijkheden opnieuw profileren en een uitstelperiode geven aan degenen die hun werk verloren hebben, om zo juridische stappen en de daarmee gepaard gaande kosten te vermijden.
Hoewel ze schuldenaars met een hoog risicoprofiel willen vermijden, hopen banken andere profielen aan te blijven trekken. Bovendien hebben ze besloten om tot 107% van het onroerend goed te financieren dat met een lening wordt aangekocht, inclusief de notaris, registratie-, renovatie- of zelfs inrichtingskosten, concludeert het tijdschrift.
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"