21 mei 2019 - 17:20 - Economie
Komen er binnenkort bankbriefjes in het Tamazight in Marokko? Dat is althans wat de PAM-partij wenst.
De partij heeft een amendement ingediend met betrekking tot artikel 57 van het wetsontwerp van Bank Al Maghrib zodat bankbriefjes en geldstukken in de twee officiële talen van Marokko, het Arabisch en het Tamazight, gedrukt worden.
Het wetsontwerp van Bank Al Maghrib zal binnenkort voor de tweede keer aan de raadkamer worden voorgelegd. De leden zullen vervolgens het amendement moeten goedkeuren of verwerpen.
In 2016 had de politieke activist Ahmed Assid al gevraagd dat bankbriefjes, maar ook postzegels en officiële documenten zoals de identiteitskaart of het rijbewijs in het Tamazight zouden worden gedrukt.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje