9 mei 2020 - 15:20 - Marokko
Mimoun Mansouri, baas van de koninklijke garde, is eerder deze week ontslagen na de ontdekking van meerdere coronabesmettingen binnen de veiligheidsdienst.
Generaal Mimoun Mansouri werd vervangen door Generaal Abdelaziz Chater. Dat bericht Maghreb Intelligence.
Volgens het medium werd tot nu toe bij 128 leden van de koninklijke garde het coronavirus vastgesteld. Andere bronnen bevestigen de informatie en het feit dat de verspreiding van het virus onder het personeel van de garde van Koning Mohammed VI tot het ontslag van Mansouri heeft geleid.
Getuigenissen uit Rabat, Salé en Temara bevestigen eveneens dat de koninklijke garde zwaar getroffen is door de coronavirus pandemie. Tot nu toe zouden 600 leden van de koninklijke garde op het virus zijn getest.
De Koninklijke Marokkaanse Garde is een van de oudste nog actieve militaire korpsen, maar heeft sinds eind jaren zeventig uitsluitend een protocolaire rol.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht