16 juli 2019 - 12:00 - Economie
In de haven Tanger Med en bij de grensovergang Bab Sebta worden steeds regelmatiger mensen gearresteerd die Marokko proberen te verlaten met grote sommen geld. De autoriteiten zijn bezorgd over het fenomeen.
Volgens Al Massae heeft de administratie der douane een circulaire gestuurd aan alle ambtenaren van de douane, waarin hen wordt gevraagd om extra waakzaam te zijn bij de grenzen.
Het blad herinnert eraan dat meerdere mensen in de afgelopen weken in de haven Tanger Med werden gearresteerd met grote sommen geld. Onder hen een Marokkaan uit Nederland met 12.000 euro die hij naar het Europees land wilde meenemen. Het geld werd in beslag genomen en de man zal zich binnenkort voor de rechter moeten verantwoorden over de herkomst ervan.
Naast de scancontroles wordt aan douaniers bij de grenzen ook gevraagd om alle passagiers en voertuigen handmatig te controleren, dit om kapitaalvlucht te bestrijden.
In Marokko is het bij de wet verboden om grote sommen geld uit te voeren zonder toestemming van de Exchange Office.
Lees meer
Een Marokkaan uit Spanje is eerder deze week met 39.000 euro bij de grensovergang van Sebta in het noorden van Marokko betrapt. De man wilde het geld naar Europa smokkelen.
Tijdens een routinecontrole bij de grensovergang van Guerguerat in het uiterste zuiden van Marokko, werd een grote som geld in beslag genomen.
De douane in de haven Tanger Med in het noorden van Marokko, heeft zondag een bedrag van 40.320 euro in beslag genomen.
De Marokkaanse politie en douanediensten hebben tijdens gezamenlijke controles een grote hoeveelheid drugs en geld onderschept bij de grensovergang Bab Sebta.
Tijdens een geldtransfer van Dar As-Sikkah naar de Centrale Bank in Tetouan zou 12 miljoen dirham op een raadselachtige manier zijn verdwenen.
In de haven Tanger Med in het noorden van Marokko hebben douaniers eerder deze week een wereld-Marokkaan betrapt met 54.160 euro.
Slechts enkele dagen na de inhuldiging van Tanger Med II wordt de haven in het noorden van Marokko al als de beste haven in de Straat van Gibraltar en het Middellandse zeegebied...
Bank Al Magrib heeft nieuwe maatregelen ingevoerd om geldoverdrachten vanuit het buitenland naar Marokko beter te controleren.
Nieuwe geldvangst in de haven Tanger Med. Een Marokkaan uit Italië is door de douane gearresteerd met 130.000 euro in zijn bagage.
Elk jaar worden mensen door de douane en de politie bij de grenzen van Marokko tegengehouden voor de illegale in- of uitvoer van grote geldbedragen.