16 augustus 2024 - 21:20 - Marokko
Een huisarts in Marokko zit in voorlopige hechtenis in de Aïn Aïcha-gevangenis op beschuldiging van het beledigen van de islam.
De rechtbank in Taounate heeft zijn proces met een week uitgesteld. Hij wordt vervolgd voor berichten op zijn Facebookpagina die worden gezien als een aanval op de islam, moslims, de Koran en de profeet Mohammed.
Lees ook: Marokkaanse veroordeeld tot 2 jaar celstraf voor belediging Islam
Als hij schuldig wordt bevonden, riskeert de arts een gevangenisstraf tot vijf jaar, volgens het Marokkaanse wetboek van strafrecht. Dit geldt voor beledigingen die openbaar worden gemaakt.
Lees ook: Arrestatie wegens minachting islam in Marokko
De arts staat bekend om zijn goed gedrag en relatie met patiënten. Zijn familie zegt dat hij lijdt aan periodieke psychische problemen en wil medische dossiers aan de rechtbank overleggen. Ze hopen dat hij voorlopig vrijgelaten wordt op borgtocht.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht