25 oktober 2024 - 15:30 - Marokko
Een mensenrechtenactiviste is door de rechtbank in Sefrou veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en een boete van 3000 dirham.
Samira Qasimi werd schuldig bevonden aan het aanzetten tot discriminatie en haat via elektronische middelen, het beledigen van een constitutionele instelling via dezelfde middelen en het aanzetten tot het plegen van misdrijven via elektronische middelen.
Lees ook: Marokkaanse blogger veroordeeld voor Facebookbericht over Joden
Qasimi, lid van de Marokkaanse Vereniging voor Mensenrechten in Sefrou, werd op 17 oktober gearresteerd in een kapsalon in Ribate El Kheir en zit sindsdien vast in de lokale gevangenis. Het Openbaar Ministerie wees haar verzoek om voorwaardelijke vrijlating af.
Lees ook: Marokkaanse activist Youssef El Hirech gearresteerd
Haar proces begon vorige week voor de rechtbank in Sefrou. Na twee keer te zijn uitgesteld, vond de derde zitting plaats in aanwezigheid van advocaten van verschillende organisaties die Samira Qasimi bijstonden. Ze pleitten urenlang nadat de verdachte was verhoord. De mensenrechtenactiviste ontkende de beschuldigingen niet, maar gaf wel context bij haar online publicaties.
Marokko pakt internetpredikers aan
Woedende Conte bestormt veld en wil Ayoub El Kaabi te lijf gaan (video)
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara
Kamervragen over stichting van profvoetballer Redouan El Yaakoubi
Vijf onmisbare tips bij aankoop van een huis in Marokko
Dit verandert op de luchthaven van Al Hoceima
Marokko pakt internetpredikers aan
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara
Vijf onmisbare tips bij aankoop van een huis in Marokko
Dit verandert op de luchthaven van Al Hoceima
Marokko zet zich schrap voor extreem weer
Marokko’s kostbaarste exportproduct: zijn eigen talent
Ruzie over service in restaurant, meerdere arrestaties in Marokko
Meest verkochte auto in Spanje is... Marokkaans