29 september 2024 - 17:10 - Marokko
De politie heeft twee jonge vrouwen gearresteerd die ervan worden beschuldigd de Koran te hebben ontheiligd in een straat in Marrakech.
De vrouwen zouden met een Koran in hun hand door de straat hebben gelopen, hysterisch schreeuwend en godslasterlijke uitspraken over de islam makend. De politie werd gealarmeerd en heeft de vrouwen gearresteerd. Er is een onderzoek gestart om de zaak verder uit te zoeken.
Lees ook: Arrestatie wegens minachting islam in Marokko
De twee vrouwen riskeren een gevangenisstraf van zes maanden tot twee jaar en een boete van 20.000 tot 200.000 dirham op grond van artikel 267 van het Marokkaanse wetboek van strafrecht. Dit artikel stelt het beledigen van de islamitische religie of de monarchie, of het aanzetten tot het aantasten van de territoriale integriteit van het koninkrijk, strafbaar.
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko