Marokko: migranten in Oujda sterven van honger en kou
Meerdere migranten uit landen van sub-Sahara Afrika zijn deze week in een ernstige toestand in het ziekenhuis van Oujda opgenomen.
18 april 2019 - 10:40 - Wereld
Migranten uit sub-Sahara Afrika die van Europa dromen, zijn in Marokko en Algerije het slachtoffer van mensenhandel, geweld en allerlei misbruiken.
De Spaanse tak van de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) deed onderzoek naar de situatie van deze migranten in de Middellandse zeegebied. In totaal werden 1340 migranten uit 39 Afrikaanse landen ondervraagd.
Bijna de helft (48%) van de deelnemers verklaarde minstens één maal het slachtoffer te zijn geweest van uitbuiting, gijzeling, fysiek geweld, misbruik of orgaanhandel in de regio’s van Tamanrasser en Timiaouine in Algerije en Tanger en Nador in Marokko
De migranten en vluchtelingen vertelden ook over het geweld en de ontvoeringen door de Touaregs, de Toubou’s en andere nomadenstammen in woestijnachtige gebieden.
Volgens de IOM spelen de duur, gekozen weg en afstand die migranten afleggen om in het noorden van Afrika te geraken, een grote rol. Hoe verder het land van herkomst, hoe hoger het risico op geweld, waardoor het aantal incidenten veel lager is bij Marokkaanse, Algerijnse en Mauritaanse migranten.
Lees meer
Meerdere migranten uit landen van sub-Sahara Afrika zijn deze week in een ernstige toestand in het ziekenhuis van Oujda opgenomen.
Een groep van 1023 migranten is afgelopen maandag door de Turkse grenspolitie in Edirne gearresteerd.
De Spaanse reddingsdiensten hebben eind vorige week een veertigtal Marokkanen op zee opgepikt.
De Italiaanse veiligheidsdiensten hebben meerdere mensensmokkelaars gearresteerd toen ze een groep migranten naar Europa probeerden te brengen.
De Spaanse politie en de Guardia civil hebben negentien Marokkaanse migranten op het strand van Cortadura in Cadiz gevonden. Allen vertoonden verschijnselen van uitdroging.