16 april 2019 - 16:00 - Wereld
De Spaanse reddingsdiensten hebben eind vorige week een veertigtal Marokkanen op zee opgepikt.
Volgens persagentschap EFE werden de migranten in de nacht van donderdag op vrijdag gevonden. Ze waren in de problemen geraakt met hun bootje.
Twee migranten werden in een kritieke toestand aangetroffen en per helikopter naar een ziekenhuis in Almeria gebracht. Alle andere migranten werden aan de autoriteiten in de haven van Motril toevertrouwd.
De migranten komen uit de Rif-regio en waren woensdag met een boot vanaf een strand in het noorden van Marokko vertrokken. Een van hen belde zelf het nummer 112 toen ze pech kregen met hun bootje.
Het schip Salvamar Hamal vond hen rond 4 uur ’s nachts terug. Allen zullen in de komende dagen naar Marokko worden teruggestuurd behalve als ze een asielaanvraag doen. Dan zullen ze in Spanje mogen blijven totdat hun dossier wordt onderzocht.
Huis verkopen in Marokko: dit moet je weten
Lily King stierf in Marokkaans restaurant, moeder deelt verhaal
Marokkaanse expat veroordeeld na vondst ezelsresten
Lamine Yamal "had voor Marokko moeten kiezen"
5 dirham voor een foto: Chefchaouen verliest charme
Jeugdfoto Brahim Diaz in Marokkaanse outfit gaat viraal
Oussama slaat politieman in Anderlecht, zag hem aan voor inbreker
Amerikaans visum van $15.000 voor Marokkanen?
Adviseur Trump in Algiers: Marokkaans Sahara-plan enige optie!
Eindelijk vrij: ontvoerde Marokkaanse truckers bevrijd
Marokkaanse plofkraakbende opgerold in Oostenrijk
VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi
Ibtissem en Mariam riskeren 17 jaar cel in Turkije na droomvakantie
Vlucht naar Marokko maakt noodlanding in Malaga