7 oktober 2012 - 11:50 - Marokko
Marokko heeft vrijdag de accreditatie van Omar Brouksy, journalist van het Franse persagentschap AFP in Rabat, ingetrokken. Volgens Communicatieminister El Khalfi, komt het doordat Brousky donderdag in een artikel over de tussentijdse verkiezingen in Tanger, het had over "kandidaten dicht bij het paleis".
Omar Brousky’s tekts, waarin hij met "kandidaten dicht bij het paleis" verwees naar leden van de Authenticiteit en Moderniteit Partij (PAM), is naderhand gewijzigd door AFP.
Het persbureau heeft dit vervangen door "kandidaten van de Authenticiteit en Moderniteit Partij, in 2008 opgericht door Fouad Ali El Himma, een vriend van de Koning".
De Marokkaanse regering oordeelt dat de Brousky onprofessioneel reageerde door een link te maken tussen de monarchie en de verkiezingen.
Omar Brousky was eind augustus voor het parlement in Rabat, tijdens een demonstratie van de 20-februari Beweging tegen de eedaflegging, brutaal behandeld door de politie.
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"