Marokko: school zonder water sinds 2014
Sinds 2014 hebben de leerlingen en het onderwijspersoneel van de Khalid Ben Oualid school in Fqih Bensalah geen toegang tot drinkwater.
14 maart 2019 - 13:00 - Marokko
In de regio van Tiznit zorgt een groepje Sahrawi nomaden al enkele weken voor onrust. De pro-Polisario nomaden worden van meerdere aanvallen verdacht.
Enkele dagen geleden werden nog pro-Polisario opschriften op de gevels van een middelbare school in Arbaa Sahel ontdekt. Het zou om dezelfde bende gaan die de regio onveilig maakt.
Door de recente incidenten weigeren ouders sinds een week hun kinderen naar school te sturen. De scholen zijn wel open, maar er wordt gevreesd voor nieuwe aanvallen. Ook het onderwijspersoneel is bang.
De Nationale Federatie van Onderwijs (FNE) heeft contact opgenomen met de Adjunct-prefect van Onderwijs in Tiznit om oplossingen te vinden. De autoriteiten vrezen dat de plaatselijke bevolking de regio verlaat uit angst voor de nomaden. De aanvallen zijn voornamelijk gericht op boeren en grondeigenaars.
Lees meer
Sinds 2014 hebben de leerlingen en het onderwijspersoneel van de Khalid Ben Oualid school in Fqih Bensalah geen toegang tot drinkwater.
De nationale veiligheidsdienst DGSN heeft recente berichten in de media over aanvallen met zuur tegen vrouw in Marokko ferm ontkend.
Een Marokkaanse zakenvrouw heeft 12 miljoen dirham gedoneerd voor de bouw van een middelbare school in de landelijke gemeente Ouled Fares, in de regio van Settat.
Een middelbare school in het Marokkaanse Chtouka Ait Baha werd dinsdagochtend opgeschud door een collectieve hysteriecrisis. Een gelijkaardig incident werd medio februari in...
Drama in Fez. Twee kinderen zijn vrijdag bij de instorting van een muur van hun school in de wijk Bab Ftouh omgekomen.