9 oktober 2018 - 12:00 - Marokko
Yousef Al-Hawas en Mohammed Said Al-Jabbari hebben het klaargekregen. De twee Marokkanen reisden met de fiets naar China!
De twee sportievelingen namen deel aan een rally van de Franse vereniging The Sun Trip en reden tot China met een zonne-driewieler.
Ze vertrokken op 8 juni voor het mausoleum van Ibn Battuta in Tanger, een heel symbool, en reden eerst naar Frankrijk. Op 25 september startte hun echte reis naar China vanuit het Franse Lyon.
Yousef Al-Hawas (50) en Mohammed Said Al-Jabbari (37) reden langs Zwitserland, Italië, Slovenië, Kroatië, Servië, Bulgarije, Turkije, Georgië, Azerbeidzjan en Kazachstan om uiteindelijk in China aan te komen na een reis van ongeveer 13.000 kilometer.
In totaal namen 42 teams aan de rallye deel. Enkel Yousef Al-Hawas en Mohammed Said Al-Jabbari en een Tsjechisch team bereikten het eindpunt. Yousef Al-Hawas ontwierp zelf de zonne-driewieler waarmee de twee de reis deden. Mohammed Said Al-Jabbari heeft een handicap waardoor hij de trappers met zijn handen bewoog.
Lees meer
Koning Mohammed VI heeft de Chinese president Xi Jinping uitgenodigd voor een officieel bezoek aan Marokko.
Het toestel van Koning Mohammed VI is op maandag 4 maart naar Frankrijk vertrokken. De monarch is in het Europees land voor een privé bezoek.
Meknes staat dit jaar in de top 10 van te bezoeken steden van de toeristische gids Lonely Planet.
Het Marokkaans Koningshuis heeft maandag de datum van het staatsbezoek van Koning Mohammed VI aan China officieel bevestigd.
Royal Air Maroc had net zoals verschillende internationale luchtvaartmaatschappijen alle vluchten naar China tijdelijk geschrapt vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Op social media en met name op Facebook werd vrijdag een prachtige foto van Koning Mohammed VI en zijn dochter Lalla Khadija gepubliceerd.
Koning Mohammed VI brengt medio mei naar verwachting een staatsbezoek aan China. Dit bezoek staats sinds 2014 gepland maar werd herhaaldelijk uitgesteld.
Koning Mohammed VI heeft zondag in Frankrijk samen met tientallen staatshoofden, het einde van de Eerste Wereldoorlog op 11 november 1918 herdacht.
Koning Mohammed VI is woensdag in China aangekomen voor een staatsbezoek. De monarch werd uitgenodigd door de Chinese president Xi Jinping. Foto’s.
Een eerste groep Marokkanen die in China vastzaten vanwege een uitbraak van het coronavirus, zijn dinsdag in Marokko aangekomen.