Arabisch en Amazigh in onderwijsprogramma Catalonië
Catalonië gaat het Arabisch en het Tamazight in het basisonderwijs programma opnemen. Marokko en de noord-Spaanse regio ondertekenden hierover een overeenkomst.
- Wereld
Fares Yassir, consul-generaal van Marokko in Barcelona, is ervan overtuigd. Binnen en twintigtal jaren zullen er ruim 3 miljoen moslims zijn in de Spaanse regio Catalonië, waarvan een grote merendeel Marokkanen.
In een interview met de Spaanse krant El Periódico stelt de Marokkaanse diplomaat dat de maand Ramadan over 20 jaar een heel gewone zaak zal zijn en dat men in de regio over de "Moslim Catalaan" zal spreken.
Fares Yassir vertelde ook dat, in tegenstelling tot de Zuid-Amerikanen die naar Spanje emigreren, Marokkanen niet terugkeren naar hun herkomstland. Wanneer het moeilijk wordt reizen zij naar andere Europese landen waar ze broers, zussen of andere familieleden hebben. Familie is namelijk de kracht van Marokkanen in moeilijke tijden.
Lees meer
Catalonië gaat het Arabisch en het Tamazight in het basisonderwijs programma opnemen. Marokko en de noord-Spaanse regio ondertekenden hierover een overeenkomst.
De Spaanse politie heeft een grote netwerk voor schijnhuwelijke opgerold. Achttien mensen werden gearresteerd in Jaén en Córdoba, in het zuiden van het land.
Vijf Marokkanen werden woensdagochtend gearresteerd tijdens een grootschalig anti-terroristische operatie in het Spaanse Catalonië. De cel bereidde aanslagen voor in het noorden...
Bij een nieuwe antiterrorisme actie van de Spaanse politie zijn acht verdachten van Marokkaanse afkomst gearresteerd.
De Spaanse politie heeft de leden van een criminele bende gearresteerd die in twee jaar tijd ruim 265 gestolen Mercedes auto’s naar Marokko hebben gesmokkeld.