9 januari 2025 - 23:00 - Wereld
Marokkanen in de Verenigde Staten behoren tot de best betaalde Afrikaanse migranten. Met een gemiddeld jaarinkomen van meer dan 69.500 dollar staan ze op de achtste plaats in de top tien van Afrikaanse landen met de hoogste inkomens in de Verenigde Staten. Dit blijkt uit gegevens van het Amerikaanse Bureau voor de Statistiek.
Zuid-Afrikanen voeren de lijst aan met een gemiddeld jaarinkomen van 108.000 dollar, gevolgd door Kenianen (93.500 dollar) en Kameroeners (90.000 dollar), meldt Africa Business Insider. Het gemiddelde Amerikaanse gezinsinkomen is ter vergelijking 77.000 dollar.
Lees ook: Brusselse straten vernoemd naar Marokkaanse migrantenarbeiders?
"Migratie biedt voordelen voor zowel de gastlanden als de landen van herkomst", aldus het rapport. "Het vermindert arbeidstekorten in de gastlanden, terwijl de landen van herkomst profiteren van financiële overschrijvingen die het gezinsinkomen, de voedselzekerheid en het onderwijs verbeteren." Veel Afrikanen migreren naar ontwikkelde landen om hun inkomen te verhogen en hun levensstandaard te verbeteren. Jamaica, Nigeria, Ghana, Ethiopië en Kenia leveren de meeste migranten met een Green Card.
Lees ook: Marokkanen bij meest uitgezette migranten in Europa
De migratiecrisis in Afrika wordt verergerd door structurele en bestuurlijke problemen. Ondanks economische groei in de 21e eeuw blijft Afrika het continent met het laagste gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking. Conflicten en autoritaire regimes leiden tot meer migratie. Een derde van de bevolking in Sub-Sahara Afrika en 7% in Noord-Afrika leeft in extreme armoede. Het aantal Afrikanen in extreme armoede is gestegen van 285 miljoen in 1990 naar 468 miljoen vandaag.
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
PSG wil "hoge prijs" betalen voor Marokkaans talent
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"
Onschuldig Marokkaans gezin opgeofferd voor rust in Urk