23 juni 2016 - 23:40 - Marokkanen in het buitenland
In de loop van 2015 vroegen 7385 Marokkanen politiek asiel aan in een Europees land. Daarvan werden 1771 aanvragen goedgekeurd volgens het Hoog Commissariaat voor de Vluchtelingen.
De vluchtelingenorganisatie stelt in een nieuw rapport in die periode hulp aan 54 Marokkaanse asielaanvragers te hebben verleend.
Wereldwijd vroegen vorig jaar ruim 65,3 miljoen vluchtelingen asiel aan. In 2014 waren dat er 59,5 miljoen. Volgens het UNHCR is deze toename vooral te wijten aan de conflicten in Syrië, Afghanistan, Burundi en Zuid-Soedan, waarvan 21,5 miljoen vluchtelingen afkomstig zijn.
Marokko verwelkomde vorig jaar 4437 vluchtelingen afkomstig uit een tiental landen. Het merendeel vluchtte uit Syrië.
Volgens het kantoor van het UNHCR in Rabat vroegen 2034 mensen politiek asiel aan in Marokko. De meeste aanvragen komen van Syriërs, Congolezen, Irakezen, Palestijnen en Malinezen.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Marokkaanse douane waarschuwt diaspora: dit mag niet mee in de bagage
Meer veerboten naar Marokko deze zomer
Frontex verscherpt toezicht op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Marhaba 2025: zo wordt jouw reis naar Marokko makkelijker
Marokko ontvangt 12 miljard dollar van diaspora