Zoeken

Marokkaanse studenten aan lot overgelaten in China

26 januari 2020 - 12:01 - Wereld

Geschreven door Laila A.

Een veertigtal Marokkaanse studenten zitten al dagen vast in het Chinese Wuhan vanwege de restricties die door de plaatselijke autoriteiten werden opgelegd.

China wordt getroffen door een coronavirusuitbraak. In het land kwamen sinds het begin van de epidemie al 56 mensen om het leven. Wuhan werd als gevolg volledig afgesloten en het campus in de stad wordt al dagen omsingeld door de politie.

De 48 Marokkaanse studenten stellen in deze chaos geen enkele hulp te hebben gekregen van de ambassade van Marokko in China. In tegenstelling tot andere landen heeft Marokko geen maatregelen getroffen om zijn onderdanen te evacueren.

Een Marokkaanse ondernemer die eveneens in Wuhan woont, betreurt het gedrag van de Marokkaanse diplomatieke autoriteiten in China. Amer El Ouazzani, die ook de Nederlandse nationaliteit heeft, heeft een beroep moeten doen op de ambassade van Nederland om de stad te kunnen verlaten.

De ambassade van Marokko in Beijing heeft intussen op de situatie gereageerd en heeft een telefoonlijn geopend waar Marokkaanse onderdanen in China terecht kunnen met hun vragen en verzoeken. Marokkanen in China kunnen naar de nummers 8618701156920 en 8615652198381 bellen of een e-mail sturen naar sifama.beiging@moroccoembassy.org.cn met hun telefoonnummer, paspoortnummer en adres.

Lees meer

Nog meer Marokkanen vast in China, hulpoproep aan Koning Mohammed VI

Marokkaanse studenten in Chengdu in westelijk China hebben woensdag een hulpoproep gedaan. Ze vragen aan de Marokkaanse autoriteiten assistentie om naar Marokko te worden...

Coronavirus: studenten die via Marokko naar Frankrijk reisden in quarantaine

Een vijftigtal studenten van de Franse hogeschool Sciences Po Reims zijn in quarantaine geplaatst uit vrees voor een besmettingen met het Coronavirus.

Coronavirus: eerste Marokkanen uit China aangekomen

Een eerste groep Marokkanen die in China vastzaten vanwege een uitbraak van het coronavirus, zijn dinsdag in Marokko aangekomen.

Coronavirus : nieuws van Marokkaanse gemeenschap in China

In China werden voorlopig geen Marokkanen met het Coronavirus besmet. Dat bericht de Marokkaanse ambassade van Marokko in Beijing.

Koning Mohammed VI beveelt repatriëring Marokkanen uit China

Koning Mohammed VI heeft de repatriëring bevolen van alle Marokkanen die momenteel vastzitten in het Chinese Wuhan, waar het coronavirus uitbrak.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team