8 februari 2020 - 14:50 - Wereld
Marokkaanse studenten in Chengdu in westelijk China hebben woensdag een hulpoproep gedaan. Ze vragen aan de Marokkaanse autoriteiten assistentie om naar Marokko te worden gerepatrieerd.
Volgens een opname van een Marokkaanse studente zijn zijzelf en haar landgenoten in Chengdu bang om besmet te raken met het coronavirus en willen het liefst zo snel mogelijk naar Marokko terugkeren.
De jonge vrouw stelt bovendien dat Marokkaanse studenten in de stad veel moeilijkheden ervaren om deftige maaltijden te vinden en dat maskers om zich te beschermen onbetaalbaar zijn geworden. Alle vluchten vanuit Chengdu werden geannuleerd waardoor het hen niet is gelukt om China op tijd te verlaten.
Samen met haar medestudenten hoopt de jonge vrouw dat de Marokkaanse autoriteiten en Koning Mohammed VI hun oproep zullen horen en hen de nodige hulp zullen geven, net zoals dat ook het geval was voor de Marokkaanse studenten in Wuhan.
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België