8 februari 2020 - 14:50 - Wereld
Marokkaanse studenten in Chengdu in westelijk China hebben woensdag een hulpoproep gedaan. Ze vragen aan de Marokkaanse autoriteiten assistentie om naar Marokko te worden gerepatrieerd.
Volgens een opname van een Marokkaanse studente zijn zijzelf en haar landgenoten in Chengdu bang om besmet te raken met het coronavirus en willen het liefst zo snel mogelijk naar Marokko terugkeren.
De jonge vrouw stelt bovendien dat Marokkaanse studenten in de stad veel moeilijkheden ervaren om deftige maaltijden te vinden en dat maskers om zich te beschermen onbetaalbaar zijn geworden. Alle vluchten vanuit Chengdu werden geannuleerd waardoor het hen niet is gelukt om China op tijd te verlaten.
Samen met haar medestudenten hoopt de jonge vrouw dat de Marokkaanse autoriteiten en Koning Mohammed VI hun oproep zullen horen en hen de nodige hulp zullen geven, net zoals dat ook het geval was voor de Marokkaanse studenten in Wuhan.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren