12 mei 2020 - 14:40 - Wereld
Ongeveer 14.000 Marokkaanse studenten zitten vast in Oekraïne vanwege de lockdown, de sluiting van de grenzen en de afschaffing van alle vluchten om de coronavirus pandemie te remmen.
De levensomstandigheden van Marokkaanse studenten in Oekraïne zijn volgens hen erg slecht. Ze doen daarom een oproep aan de Marokkaanse autoriteiten zodat hun repatriëring naar Marokko kan worden geregeld.
In een video op sociale media vertellen Marokkaanse studenten in Oekraïne over de situatie waarin ze zich bevinden. Velen hebben geen verblijfplaats of geld. Ze moeten binnenkort ook aan de Krok-examens deelnemen maar zijn bang tijdens de examens met het coronavirus besmet te worden.
"Ik wil mijn leven niet in gevaar brengen voor het Krok-examen. We willen meer informatie en visibiliteit over de situatie. We willen dat het examen wordt geannuleerd of online plaatsvindt.", aldus de studenten die er vooral van dromen om naar Marokko terug te keren.
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia