31 mei 2015 - 21:49 - Marokko
Bij gevechten van de Islamitische Staat worden voornamelijk Marokkaanse en Tunesische strijders gedood. Dat zegt Abu Khalid Al Jazraoui, één van de leiders van de terreurorganisatie.
In een interview met een medium van Daech verklaarde Al Jazraoui dat vooral Marokkaanse en Tunesische jihadisten werden gedood tijdens de strijd. Op de derde en vierde plaats volgen Tsjetsjenen en Russen.
Alyaoum24 vernam van bronnen in het conflictgebied dat ruim honderd Marokkanen onlangs zijn omgekomen bij gevechten in Irak en Syrië. Zij werden gedood bij zelfmoordaanslagen, bombardementen van de internationale coalitie en vooral tijdens gevechten tegen de Koerden in de Syrische stad Kobani.
Volgens terrorisme-expert Khalid Chakraoui spelen Noord-Afrikaanse jihadisten in Syrië en Irak geen belangrijke rol binnen de terreurorganisatie. Dit komt onder meer door hun "zwakke ideologie". Volgens hem bestaat er ook een sterke etnische rivaliteit en felle concurrentie om bekendheid te krijgen binnen de organisatie.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project