28 april 2015 - 19:00 - Marokko
Een Marokkaan die voor de Islamitische staat in Syrië heeft gevochten, heeft een exclusief interview gegeven aan Akhbar Al Yaoum. Hij bracht enkele ongekende waarheden over de terreurorganisatie aan het licht.
De man, afkomstig uit Tetouan, stelt onder meer dat, in tegenstelling tot wat de media zegt, Daesh voornamelijk wordt geleid door Syrische en Iraakse strijders. Andere nationaliteiten spelen slechts een beperkte rol.
De voormalige Syriëganger probeert momenteel terug naar Marokko te keren. Van zijn ervaring houdt hij een bittere nasmaak over. Marokkanen worden volgens hem "als pionnen" gebruikt tijdens aanvallen en genieten niet van dezelfde voordelen als Syriërs en Irakezen.
Bij de terreurorganisatie leefde hij voortdurend in angst. Eerst voor de gevaarlijke situaties waarmee ze dagelijks werden geconfronteerd, maar ook door de aanwezigheid van spionnen die het gedrag van buitenlandse jihadisten controleerden.
Het is juist deze angst die hem ertoe brachten uit Syrië te vertrekken en toevlucht te zoeken in een kamp bij de Turkse grens. Zijn enige wens is naar Marokko terug te mogen keren. Zijn paspoort heeft hij nog. De terreurorganisatie neemt de paspoorten van strijders niet af zoals in de media wordt verteld. Een meerderheid buitenlandse strijder scheuren wel hun paspoort om hun loyaliteit te tonen.
Behalve Syriërs en Irakezen behoren ook Saoediërs tot de top van de organisatie. Marokkanen, Tunesiërs en Tsjetsjenen worden daarentegen gebruikt als kanonnenvoer.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk