22 december 2022 - 11:00 - Sport
Het WK in Qatar is afgelopen en het is tijd om de stand van zaken op te maken. Het Internationaal Centrum voor Sportstudies (CIES) heeft een lijst gepubliceerd van 18 spelers die de startende elf van het toernooi vormen. Onder hen zijn vier Marokkaanse spelers.
Het WK 2022 eindigde met de overwinning van Argentinië. Halve finalist Marokko trok de aandacht tijdens het toernooi. De Atlas Leeuwen maakten indruk op de voetbalwereld met hun goede prestaties. Ze schakelden enkele grote namen uit van het Europese voetbal. Bijgevolg werd het Marokkaanse team beschreven als de verrassing van het toernooi.
Lees ook: Marokko 11ᵉ op nieuwe FIFA ranglijst
Enkele Marokkaanse spelers blonken uit in hun posities en trokken de aandacht van waarnemers en scouts. Daardoor werden ze opgenomen in alle teamlijsten die de FIFA tijdens de verschillende fasen publiceerde. De dag na de finale presenteerden deskundigen van het Internationaal Centrum voor Sportstudies (CIES) een lijst van 18 spelers die in de ideale WK-basiself zouden staan.
Lees ook: Achraf Hakimi doet beloftes aan Marokkanen
Onder hen bevinden zich de Marokkanen Achraf Hakimi, Sofiane Boufal, Hakim Ziyech en Azzedine Ounahi. Frankrijk is met zeven spelers het meest vertegenwoordigde land. Dat zijn Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Raphael Varane, Aurélien Choameni, Theo Hernandez, Hugo Lloris en Olivier Giroud. Argentinië, winnaar van het WK, telt vijf spelers: Lionel Messi, Nicolas Otamendi, Enzo Fernandez, Julien Alvarez en Alexis McCallister. Kroatië sluit de lijst af met Luka Modric en Josko Gvardiol.
Marokkaans elftal wacht op Hakim Ziyech
Rabat sloopt luxe villa’s
Sofiane Boufal reageert op berichten over zijn moeder
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Met ’bloed’ besmeurde haatbrief jaagt moskeeën Nederland angst aan
Marokkaanse bouwt vastgoedimperium dankzij zwembad in Los Angeles
Marokkaans elftal wacht op Hakim Ziyech
Sofiane Boufal reageert op berichten over zijn moeder
Anwar El Ghazi in Qatar tijdens aanval Israël: "Wordt wakker!"
Gevallen talent Kays Ruiz-Atil: "Ik verdien een tweede kans"
Marokko test krachten tegen WK-deelnemer in Tanger
Familievete over schaap leidt tot moord in Tetouan
Marokkaans Nederlandse Israe vecht om wereldtitel
Tarik Khbabez: verloren titel, nieuwe kans