21 december 2022 - 22:00 - Sport
Het Marokkaans elftal staat tegen alle verwachtingen in niet in de top 10 van de nieuwe FIFA-ranking. De Atlas Leeuwen bekleden de 11ᵉ plek, na het bereiken van de laatste vier op het WK 2022 in Qatar.
Dat is een grote sprong voorwaarts voor de het Marokkaans elftal, dat vóór het WK op de 22ᵉ plaats van de FIFA-ranglijst stond. In de komende dagen wordt de officiële bekendmaking gedaan. De website Football Ranking meldt ook dat de Marokkaanse spelers 108 punten hebben verdiend met hun prestaties in Qatar.
Dezelfde website stelt dat ook op Afrikaans niveau de krachtsverhoudingen zullen verschuiven, want Senegal staat zijn toppositie af aan Marokko. Terwijl de Atlas Leeuwen hun score hebben verbeterd, wordt verwacht dat Senegal zich op wereldniveau op de 19ᵉ plaatst nestelt, vóór Tunesië, dat de 29ᵉ plaats inneemt, en Kameroen, dat nu op 33ᵉ staat.
Ondanks zijn overwinning blijft Argentinië met 1838 punten twee punten achter op Brazilië, dat de eerste plaats behoudt met 1840 punten.
Marokkaanse advocaten leiden anti-Trump campagne
Marokko dicht bij aankoop van 32 Amerikaanse superjets
Hoe Zeeuwse Moussa de kapper van Cristiano Ronaldo werd
Douzi trekt grens na online roddels over privéleven
Spanje verliest havenoorlog, cruciale zeeroute verhuist naar Marokko
Huizenkopers opgelicht, droom wordt nachtmerrie in Marokko
Hoe Zeeuwse Moussa de kapper van Cristiano Ronaldo werd
Azzedine Ounahi in impasse
Ihattaren heeft nieuwe club, blijft in Nederland op vraag van familie
Moeilijke periode voor Marokkaanse internationals
Wedstrijd Marokko-Zambia: om hoe laat en op welke zender
Romantische vakantie Adil Rami in Marokko eindigt in ziekenhuis
Hakim Ziyech is terug
Marokko strijdt om supertalent Ayyoub Bouaddi