Zoeken

Marokkaanse regering levert zelf certificaten aan bevolking om buiten te komen

22 maart 2020 - 15:30 - Marokko

De Marokkaanse regering belooft zelf voor de verdeling van het "Uitzonderlijke verplaatsingscertificaat" in het land te zorgen. In Marokko geldt sinds vrijdag de noodtoestand.

Laaroussi Baloua, directeur van veiligheid en documentatie bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, verklaarde tijdens een perspunt dat alle burgers dit document aan de politie moeten tonen wanneer ze het huis verlaten en worden gecontroleerd.

Volgens de hoge ambtenaar heeft het ministerie van Binnenlandse zaken alle nodige maatregelen getroffen om de verdeling van de certificaten vlot te laten verlopen.

In Marokko mag sinds vrijdagnamiddag niemand meer zonder geldige reden buiten. Het huis verlaten mag enkel om eten te kopen, te gaan werken of naar de dokter te gaan.

Lees meer

Marokko: aantal coronabesmettingen stijgt snel, al 227 gevallen

In Marokko werden tot woensdagavond 227 nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld. Dat bericht het ministerie van Gezondheid.

Marokko roept noodtoestand uit

Het is zover. Marokko heeft de sanitaire noodtoestand uitgeroepen. Vanaf vrijdag 18 uur mag niemand meer de straat op zonder geldige reden.

Marokko: kaïd die jongeren mishandelde gestraft

Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft een onderzoek gestart naar de overheidsagent die werd gefilmd terwijl hij klappen uitdeelde aan jongeren die buiten waren...

Marokko: tot drie maanden celstraf voor overtreden noodtoestand

De Marokkaanse regering heeft zondag een decreet goedgekeurd dat het overtreden van de noodtoestand in Marokko streng straft.

Coronavirus Marokko: nieuwe cijfers, ruim 900 patiënten genezen

Tussen woensdag en donderdagochtend werden 69 nieuwe coronavirus besmettingen vastgesteld in Marokko. Dat bericht het ministerie van Gezondheid.

Marokko: noodtoestand door coronavirus geldt tot 20 april

De Marokkaanse regering heeft zondag een wet goedgekeurd over het uitroepen van de noodtoestand om te strijden tegen de snelle verspreiding van het coronavirus.

Marokko: al 5000 arrestaties voor schenden noodtoestand

In Marokko werden sinds de afkondiging van de sanitaire noodtoestand 5098 mensen gearresteerd en aangeklaagd voor het schenden van lockdown.

Marokko: tientallen arrestaties voor overtreden noodtoestand

In het Marokkaanse Salé werden maandag 113 volwassenen en 9 minderjarigen gearresteerd voor het niet naleven van de noodtoestand.

Lockdown: Marokkanen massaal voor de televisie

Marokkanen kijken sinds de afkondiging van de noodtoestand als gevolg van de verspreiding van het coronavirus in het koninkrijk, veel meer televisie.

Coronavirus Marokko: dagelijkse update

In Marokko tonen de cijfers over de coronacrisis nog altijd een stijgende lijn. Het koninkrijk verwacht begin deze maand de piek van de epidemie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team