23 maart 2020 - 19:40 - Marokko
De Marokkaanse regering heeft zondag een decreet goedgekeurd dat het overtreden van de noodtoestand in Marokko streng straft.
Wie zich niet aan de nieuwe regels in de strijd tegen het coronavirus houdt, riskeert van één tot drie maanden gevangenisstraf en een boete van 300 tot 1300 dirham.
Het besluit om sancties op te leggen werd genomen nadat in meerdere steden in het land, met name in Tanger, Tetouan, Fez en Salé, in de nacht van zaterdag op zondag illegale markten werden georganiseerd.
Marokko is vrijdag in noodtoestand gegaan. Marokkanen mogen enkel naar buiten om eten te kopen, te gaan werken of naar de dokter te gaan. Het leger moet samen met de politie en de koninklijke gendarmerie de nieuwe regels doen respecteren.
Platform ’B2Marruecos’ om Europese toeristen aan te trekken
Overname van Marokkaanse Asti Group door Ceva Logistics
Spanje: bezwaar tegen financiële steun aan Marokko afgewezen
Advocate ontvoerd en bestolen in Temara
Sahara: gaat Europa de Verenigde Staten volgen?
Marokko: Indiase farmaceut geeft garanties over effectiviteit coronavaccin
Sahara: gaat Europa de Verenigde Staten volgen?
Begraafplaats Casablanca vernield door hevige regenval
Situatie daklozen in Marokko zorgwekkend
Marokko: gesprekken op hoog niveau over lot IS-gezinnen
88% Marokkanen tegen normalisatie Marokko en Israël
Marokko wil militaire samenwerking met VS versterken
Marokko hoopt in mei op collectieve immuniteit
Politie neemt 5 ton drugs in beslag in Nador