18 maart 2025 - 12:10 - Marokko
Ruim voor de start van de Ramadan hebben sommige Marokkanen een periode van veertig dagen onthouding in acht genomen, waarbij ze afzagen van alcohol en avondjes uit. Deze praktijk is bedoeld om zich, zo denken ze, spiritueel voor te bereiden op de vastenmaand.
Deze traditie, hoewel wijdverbreid, is niet gebaseerd op een formele religieuze grondslag. Het leidt ertoe dat veel uitgaansgelegenheden in Marokkaanse steden tijdelijk hun deuren sluiten, anticiperend op een daling van het aantal bezoekers.
Lees ook: Datum einde Ramadan in Marokko bekend
Deze tijdelijke stopzetting van de alcoholconsumptie krijgt veel kritiek. Sommigen zien het als een vorm van hypocrisie, een kunstmatige onderbreking van gewoonten die mogelijk na de Ramadan weer worden hervat.
Lees ook: Wie eet tijdens Ramadan riskeert celstraf in Marokko
Marokkaanse juristen bevestigen de afwezigheid van een religieuze basis voor dit gebruik. Ze verduidelijken dat deze praktijk "niet wordt voorgeschreven door de islam, noch de Koran, noch de Sunna van de profeet, noch de woorden van de geleerden". Het is een populaire traditie, overgedragen en geworteld in de gebruiken, zonder bewezen theologische rechtvaardiging.
Hakim Ziyech traint in Amsterdam, terugkeer naar Eredivisie?
Belangrijke promotie voor Kroonprins Moulay Hassan
Man wil scheiden, Marokkaanse biedt groot bedrag om hem te houden
Onfrisse praktijken in restaurants Tanger
Ryanair cancelt vluchten naar Marokko
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?
Hakim Ziyech traint in Amsterdam, terugkeer naar Eredivisie?
Belangrijke promotie voor Kroonprins Moulay Hassan
Man wil scheiden, Marokkaanse biedt groot bedrag om hem te houden
Onfrisse praktijken in restaurants Tanger
Ryanair cancelt vluchten naar Marokko
Marokko’s wapenarsenaal groeit explosief
Marokko zet in op topklasse hotels: miljoenen voor controle
Koreaanse gigant wil treinen leveren aan Marokko