1 april 2025 - 18:00 - Marokko
Een internationale school in Marokko zoekt een "niet-gesluierde bedrijfsverpleegkundige", met Casablanca als werkplaats. De vacature, gepubliceerd op LinkedIn door een recruiter, heeft op het sociale netwerk een storm van kritiek veroorzaakt.
Internetgebruikers stellen het discriminerende karakter van deze advertentie aan de kaak. "Schandalige en illegale advertentie. U stelt zich bloot aan vervolging", reageerde een internetgebruiker. "Sinds wanneer kan een buitenlands bedrijf dat in Marokko is gevestigd, een Marokkaanse vrouw dicteren wat ze moet dragen?", merkte een ander op.
Lees ook: Toeriste weigert naast vrouw met hoofddoek te zitten in Marrakech
De vacature schendt de religieuze en individuele vrijheden die worden erkend door de Marokkaanse grondwet, stellen veel gebruikers. Voor anderen schendt het de Marokkaanse arbeidswetgeving die elke vorm van discriminatie op basis van uiterlijk, religieuze overtuiging of kleding verbiedt, evenals de internationale verdragen die elke vorm van discriminatie bij de aanwerving verbieden, waarbij Marokko partij is.
Lees ook: Toeriste bespot vrouw met nikab, Dubai opent onderzoek (video)
Veel internetgebruikers hebben opgeroepen tot strengere controles en het nemen van strikte maatregelen tegen werkgevers die discriminerende aanwervingscriteria opleggen. Vrouwenrechtenactivisten hebben zich ook verzet tegen deze publicatie en hebben de autoriteiten gevraagd om sancties op te leggen aan werkgevers die de geldende wetten inzake aanwerving in Marokko blijven schenden.
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
"Ik sliep op het strand": Spaanse vrouw verdwaald in Marokko
Marokko koopt voor 2 miljard dollar aan Israëlische wapens
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten