6 december 2019 - 15:00 - Marokko
Abdelouafi Laftit, Marokkaanse minister van Binnenlandse zaken, heeft felle kritiek geuit op een aantal Kamerleden die staatsambtenaren systematisch van corruptie beschuldigen. De verklaringen van deze leden tijdens de bespreking van de begroting van zijn afdeling was de druppel teveel voor Laftit.
"Alle schuldig bevonden dieven zijn in de gevangenis, het is dus niet nodig om verhalen uit te vinden.", verklaarde Laftit woedend aan leden die staatsambtenaren systematisch aanwijzen als "verrot en beschermd"., Dat schrijft Assabah.
De minister waarschuwde politici en voornamelijk parlementariërs voor de gevolgen van dergelijke uitspraken. Het is volgens hem tijd dat ze stoppen met "een vals imago van Marokko" te geven waar "geen recht bestaat en staatsinstellingen afwezig zijn".
Volgens Laftit werden belangrijke inspanningen geleverd in de strijd tegen de corruptie. Zo werden ondermeer 106 financiële controles uitgevoerd bij 12 regionale raden, 44 wilayas en provincies en 19 territoriale collectiviteiten. Dat leidde tot sancties tegen 81 ambtenaren, gaande van een waarschuwing tot een ontslag.
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Parlementslid aangeklaagd door café-eigenaar in Tanger
Vrouwen en khaliji opgepakt in Marrakech
Azzedine Ounahi: "Ik ben verraden"
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Parlementslid aangeklaagd door café-eigenaar in Tanger
Vrouwen en khaliji opgepakt in Marrakech
Video leeg ziekenhuis M’diq leidt tot woede en rechtszaak
Vijf jaar cel voor man die familielid beroofde in Al Hoceima
Nieuwe contracten voor tunnel Marokko-Spanje