17 december 2019 - 19:30 - Marokko
Minister Aziz Rebbah van Energie en Mijnen is in opspraak geraakt door zijn omstreden verklaringen tijdens een ontmoeting met Marokkaanse studenten in Lille, in het noorden van Frankrijk.
Barlamane bericht dat de bewindsman de zaal onder luid gejoel en protesten van de aanwezige studenten moest verlaten.
Rebbah, lid van de PJD partij aan de macht in Marokko, noemde tijdens zijn toespraak de bewoners van de Rif in het noorden van het koninkrijk, een smokkelaarsmaffia.
"Hun wijze van protesteren lijkt erg op die van maffia’s.", verklaarde de minister onder meer. De reacties lieten niet op zich wachten. Meerdere studenten verlieten de zaal om te protesteren tegen de uitspraken van Rebbah.
De minister moest uiteindelijk zelf zijn toespraak verkorten en de zaal verlaten vanwege de zeer gespannen sfeer.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko