Zoeken

Marokkaanse kinderen slachtoffer geweld in Barcelona

16 juli 2019 - 16:40 - Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Minderjarige Marokkaanse migranten die alleen in Spanje verblijven, zijn in de regio van Barcelona het slachtoffer van geweld door de plaatselijke bevolking.

Aanstichters van dit geweld zijn extreemrechtse groeperingen. Hun doelwit: niet vergezelde minderjarige Marokkanen die illegaal in Spanje verblijven.

Volgens Le360 raakten al vier jongeren gewond in buitenwijken van Barcelona. De daders zijn plaatselijke bewoners die door de groeperingen worden aangemoedigd om de jongeren weg te jagen.

Enkele bewoners organiseerden een protestactie tegen de aanwezigheid van de jonge migranten en drongen zelfs een vluchtelingencentra binnen waar de vier slachtoffers verbleven.

Chakir El Hamrani, belast met Werkgelegenheid en Sociale zaken voor de autonome regering van Catalonië en zelf van Marokkaanse afkomst, heeft de racistische campagne van de groeperingen aan de kaak gesteld en dreigt ermee de zaak voor de rechter te brengen.

Lees meer

Belagers Marokkaanse kinderen in Sebta opgepakt

De politie van Sebta, Spaanse enclave in het noorden van Marokko, heeft de arrestatie aangekondigd van zes verdachten voor geweld tegen Marokkaanse kinderen.

Spanje: politieman schiet Marokkaanse vrouw neer en pleegt zelfmoord

Een agent van de Guardia civil heeft vorige week zijn Marokkaanse vrouw neergeschoten alvorens zelfmoord te plegen in hun huis in Sebta.

Spanje: Marokkaan verdacht van moord op minderjarige meisje

In Barcelona zorgt de moord op een minderjarige meisje in een café voor veel onbegrip en geschokte reacties. Het slachtoffer werd zonder reden doodgestoken.

Marokko en Algerije, hel voor migranten uit sub-Sahara Afrika

Migranten uit sub-Sahara Afrika die van Europa dromen, zijn in Marokko en Algerije het slachtoffer van mensenhandel, geweld en allerlei misbruiken.

Marokkaanse tiener neergestoken in Barcelona

Een tiener van Marokkaanse afkomst is begin deze week in het Spaanse Barcelona neergestoken na een uit de hand gelopen ruzie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team