17 juli 2019 - 12:00 - Marokko
De autoriteiten in Melilla hebben drie centra geopend op minderjarige Marokkaanse migranten op te vangen.
De levensomstandigheden in deze centra zijn echter onmenselijk. Daarom kiezen veel kinderen ervoor om op straat te slapen, met alle risico’s van dien.
Volgens Assabah zijn minderjarigen die wel in de centra verblijven het slachtoffer van een slavenregime. Ze worden er vernederd en leven er in armoede.
In Nador en Melilla hebben meerdere mensenrechtenorganisaties de alarmbel geluid en een beroep gedaan op het Hoog Commissariaat voor de Vluchtelingen van de VN en de International raad voor de Mensenrechten. Ook werden brieven gestuurd naar de Marokkaanse en Spaanse regeringen om de praktijken in de centra aan de kaak te stellen.
In elke slaapzaal met roestige ijzeren bedden, vuile matrassen zonder dekens of kussens verblijven 75 Marokkaanse kinderen. Er is geen warm water en de douches zien eruit als stortplaatsen. Ruim 700 Marokkaanse kinderen verblijven in de drie centra, waaronder een vijftigtal meisjes.
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Verkrachtingszaak rond Achraf Hakimi wordt complexer
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko